flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

          Народний суд Добропільського району Сталінської області почав свою      діяльність під порядкуванням Верховного суду УРСР з 1944 року.

          Перший наказ по народному суду Добропільського району Сталінської області за №1 від 5 січня 1944 року складається з 4 параграфів, а його зміст - призначення на посаду судового виконавця, секретаря суду, секретаря судового засідання та прибиральниці.

          В 1953 році місто Добропілля отримало статус міста районного підпорядкування, в зв'язку з чим змінено назву суду на Добропільський міський народний суд.

          У 1967 році був створений районний народний суд Донецької області, який проіснував до 14 березня 2004 року.

          Відповідно до ст. 20 Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону Української PCP «Про судоустрій Української PCP» (24 лютого 1994 р. № 4017/Х1І) визначено суди України: Верховний Суд України,   Верховний Суд Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські суди, міжобласний суд, міжрайонні (окружні), районні (міські) суди та військові суди регіонів, Військово-Морських Сил і гарнізонів становлять судову систему загальних судів України.

          На підставі вказаного Закону України, Добропільський міський народний суд Донецької області було перейменовано в Добропільський міський суд Донецької області та Добропільський районний народний суд Донецької області в Добропільський районний суд Донецької області.

          З 1972 року суди знаходились у підпорядкуванні відділу юстиції виконкому Донецької обласної Ради народних депутатів.

          На підставі Указу Президента України № 358/2004 від 15 березня 2004 року «Про внесення змін до мережі та кількісного складу суддів місцевих судів» шляхом ліквідації місцевих загальних судів: Добропільського міського суду та Добропільського районного суду та утворення нового місцевого суду Добропільського міськрайонного суду Донецької області.

          Організаційна структура судів була наступна: голова народного суду, народні судді, судові виконавці, канцелярія.

          З 2004 року структура суду змінювалась та на теперішній час має наступну форму:

          - оператор копіювальних машин, робітник, прибиральниця.

          Основними функціями суду є:

          - здійснення правосуддя, на засадах верховенства права забезпечення захисту гарантованих Конституцією України та законами прав свобод людини і громадянина, захисту інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави;

          В процесі своєї діяльності суд утворює наступні документи: рішення, вироки, постанови, ухвали, судові накази, накази з основної діяльності, адміністративно-господарської діяльності, розпорядження, статистичні звіти про роботу суду та інше.