flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська

Подання декларацій присяжними, народними засідателями

02 лютого 2018, 13:04

Подання декларацій присяжними, народними засідателями

    Відповідно до підпункту «Ґ» пункту 1 частини першої статті 3, «Про запобігання корупції», Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2 (зі змінами) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що присяжні зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції (шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК за адресою: www.nazk.gov.ua.

     Для заповнення електронної декларації необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) та створити електронну  пошту.

     На сайті НАЗК за адресою: www.nazk.gov.ua розміщені роз»яснення заповнення електронної декларації.

     З 30.09.2016 з Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зникла норма про інститут народних засідателів. З Цивільного процесуального кодексу України народні засідателі були виключені 11.03.2017 року.

   Проте частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що  особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

     Тому  народні засідателі також зобов’язані подати електронну декларацію.

     У зв'язку з наведеним, Добропільський міськрайонний суд  Донецької області  нагадує про необхідність подання до 1 квітня 2018 року народними засідателями та присяжними електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

  Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.